Codmi Sp. z o.o.

ul. Długa 6/1

47-400 Racibórz

NIP: 6392026545

kontakt@codmi.pl

Piotr +48 601 249 104

Daniel +48 665 147 294

AI w branży kreatywnej

Sztuczna inteligencja jest technologiczną rewolucją naszych czasów i rozpędza się w zawrotnym tempie. Rok temu został zaprezentowany światu chat gpt, który zawładnął branżą marketingową, edukacyjną, kreatywną, a dziś już ponad 1/3 polskich firm z każdej branży korzysta ze wsparcia AI, dlatego też bezpowrotnie zmienił się nasz system pracy. Narzędzi, które przyspieszą pracę w branży kreatywnej jest dziś już cała masa i trudno nadążyć nad wszystkimi nowościami, ale dziś wymienimy kilka z nich – z wielu sami korzystamy 🙂

Tworzenie treści

Wspomniany wyżej Chat gpt – najbardziej popularny w tej chwili i wszechstronny generator treści. Może pomóc w stworzeniu copy na Twoją stronę internetową, artykułu na bloga, opisów produktów do Twojego sklepu internetowego.
To jednak nie wszystko. Wykorzystasz chat GPT do szybkiej generacji pomysłów, które pobudzą Twoją kreatywność, otrzymasz sugestie i inspiracje na każdy temat!

Edycja i retusz zdjęć

Zdjęcia kiepskiej jakości w szybki sposób naprawisz za pomocą narzędzi opartych o AI, takich jak:

cleanup.pictures
letsenhance.io
app.photoroom.com

Oprócz tego, że za pomocą jednego kliknięcia poprawisz rozdzielczość i wygląd swoich zdjęć, możesz wykorzystać dodatkowe funkcje, takie jak usuwanie niechcianych obiektów, usuwanie  lub zmiana tła, przeskalowanie, dodanie tekstów, tła, refleksów i stworzenie grafiki lub zdjęć produktowych do Twojego e-commerce!

Kreacja grafik i ilustracji

Midjourney, Muse AI, Adobe Firefly, Dall-e, Hotpot, Canva, Freepik – to tylko niektóre z generatorów obrazków typu text-to-image. Wystarczy opisać, co chcesz zobaczyć, a algorytm w kilka sekund zamieni twoje słowa w obraz.

Tworzenie i edycja video

Heygen czy Synthesia to AI video generatory, dzięki którym przygotujesz swojego wirtualnego awatara i stworzysz video np. sprzedażowe, remarketingowe, w dowolnym języku, właściwie bez potrzeby użycia kamery.

Whisper – jest to narzędzie od OpenAI typu speech-to-text i służy do transkrypcji, a więc dodawania napisów. Whisper obsługuje 99 języków.

Lumen5.com – w szybki sposób zamieni tekst w prezentację wideo. Świetna opcja, gdy chcemy pokazać np. artykuł blogowy w formie innej niż tekstowa.

OpusClip – zamieni poziomy film na pionowy, a dodatkowo narzędzie po rozpoznaniu twojej mowy z filmu, naniesie dynamiczne napisy. Dzięki temu bez problemu i w atrakcyjny sposób umieścisz go w social mediach.

Generator palet kolorów

Narzędzia takie jak Khroma, Colormind czy Huemint czerpią wiedzę o kolorach ze sztuki popularnej, fotografii czy  filmów i jest to świetne rozwiązanie do szybkiego tworzenia idealnych palet kolorystycznych, które możesz wykorzystać w projektowaniu stron www, ilustracji czy podczas tworzenia brandingu marki.

To tylko mała cząstka wszechstronnego wachlarza narzędzi, które mają wpływ na efektywność i skrócenie czasu pracy dla osób kreatywnych. Dają możliwości eksperymentowania z nowymi pomysłami, dostarczania bardziej spersonalizowanych treści i stanowią cenne wsparcie w procesie pracy.

Warto jednak – mając na uwadze wartość tworzonego contentu dla klientów czy użytkowników – monitorować jakość generowanych treści. Wszak nikt nie jest nieomylny, sztuczna inteligencja również 😉